zgjedhjet serbe – Lajmi.net

Berisha: Mbajtja e zgjedhjeve serbe në Kosovë, atak ndaj sovranitetit të vendit

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha e ka cilësuar si atak ndaj sovranitetit të Kosovës, mbajtjen e zgjedhjeve serbe në vend....

2 April, 2017Lexo më shumë

Zgjedhjet e qeta serbe në Kosovë

Zyrtarët e misionit të OSBE-së në Kosovë konfirmuan për Radion Evropa e Lirë se të gjitha qendrat për grumbullimin e votave për zgjedhjet presidenciale të Serbisë, janë hapur me kohë dhe pa probleme....

2 April, 2017Lexo më shumë

OSBE pajiset me materiale zgjedhore serbe, Policia e Kosovës më plan operativ për nesër

Misionit të OSBE-së në Kosovë u janë dorëzuar materialet zgjedhore për zgjedhjet presidenciale që do të mbahen nesër në komunat me shumicë serbe....

1 April, 2017Lexo më shumë