Wilfried Zaha – Lajmi.net

Chelsea me transferim të papritur

Chelsea po mendon rreth një lëvizje shokuese për lojtarin e Crystal Palacet, anglezin Wilfried Zaha....

18 December, 2017Lexo më shumë

Tifozët e Man.United dhe Liverpool e quajnë “majmun të zi” yllin e Crystal Palace

Wilfred Zaha ka akuzuar tifozët e Manchester United dhe Liverpool për sjellje raciste, pasi e kanë quajtuar “majmun të zi”....

22 July, 2017Lexo më shumë

‘Veterani’ Wilfried Zaha

Wilfried Zaha me siguri është ndjerë se qëndroi në bankinën e Manchester Unitedit për një dekadë të tërë, para transferimit të tij në Cardiff gjatë afatit kalimtar të janarit, në formë huazimi deri në fund të sezonit. Kjo, pasi Sky Sports e ka paraqitur atë në moshën 31-vjeç. Për herë të fundit kur e shikuam, […]...

9 February, 2014Lexo më shumë