Votimi – Lajmi.net

Votimi për demarkacionin i varur nga marrëveshja me Listën Serbe

Edhe pas tri përpjekjeve në Kuvendin e Kosovës për ratifikimin e marrëveshjes së demarkacionit të kufirit me Malin e Zi, koalicioni qeverisës, me gjithë mbështetjen që mori nga partia opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës, nuk arriti të sigurojë shumicën e nevojshme të votave në Kuvend për ratifikimin e kësaj marrëveshjeje....

1 March, 2018Lexo më shumë

Deputetët e AAK-së: Nuk e votojmë demarkacionin nëse hiqet raporti i Bulliqit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ende nuk ka konfirmuar nëse ka ndonjë marrëveshje rreth partive të koalicionit për demarkacionin dhe që raporti i Komisionit Shtetëror të kryesuar nga Shpejtim Bulliqi të mos hy në votim....

24 February, 2018Lexo më shumë

Raportuesja e vizave u drejtohet deputetëve, thotë se po i ndjek me vëmendje

Raportuesja për Kosovën në Parlamentin Europian, Tanja Fajon, thotë se po i ndjek me interesim të madh zhvillimet në Kosovë për Demarkacionin. Ajo pranon se partnerët e qytetarët treguan përkushtim të vërtetë për liberalizimin e vizave....

22 February, 2018Lexo më shumë