Volvo – Lajmi.net

Volvo elektrik vjen nga Kina (FOTO)

Kompania Volvo ka njoftuar se modeli i parë i makinës elektrike do të shfaqet në Kinë....

5 May, 2017Lexo më shumë

Volvo nis prodhimin e modelit XC60 (Video)

Kompania suedeze Volvo ka nisur prodhimin e modelit të ri XC60, me bindjen që do të ketë shitje shumë të mëdha. Ky është modeli i katërt i serisë XC60, seri kjo e cila për nëntë vite gjeti rrugën te më pak se një milion blerës. Volvo XC60 ka motor benzinë 2.0 litra dhe ofron 250 […]...

4 May, 2017Lexo më shumë

Prodhimi i fundit i Volvos zyrtarizohet në muajin prill (Foto)

Versioni më i ri i Volvos, prodhimi XC40 ka gjasë që ta ketë premierën në Auto Show në Shanghai gjatë muajit prill....

21 January, 2017Lexo më shumë