Vjosa Osmani – Lajmi.net

Osmani: LDK-ja e hapur për bisedime me Vetëvendosjen, por edhe me AAK-në e Nismën

“Kemi zhvilluar një takim inicial me grupin parlamentar të LDK-së ku unanimisht është vendosur që nuk do të ketë koalicion me PDK-në apo me PAN-in. Po ashtu është thënë që LDK-ja do të jetë e hapur për të diskutuar me Vetëvendosjen, por edhe me AAK-në dhe Nismën, në qoftë se ato shkëputen nga PDK-ja”, thotë Vjosa Osmani, deputete e Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe femra më e votuar në zgjedhjet e 11 qershorit....

5 July, 2017Lexo më shumë

Osmani e Bulliqi kërkojnë përgjegjësi nga kryesia e LDK-së (Video)

Lidhja Demokratike e Kosovës në zgjedhjet e mbajtura më 11 qershorit, kishte kaluar nga vendi i dytë në atë të tretë, dhe fajtorë për këtë gjë është Kryesia e kësaj partie. Kështu thanë për Tribuna Channel ish deputetët e kësaj partie, Vjosa Osmani dhe Shpejtim Bulliqi....

4 July, 2017Lexo më shumë

Vjosa Osmani: Hashim Thaçi po e shkel Kushtetutën (Video)

Deklarimet e presidentit Thaçi se sa i përket dhënies së mandatarit për formim të qeverisë, do të veprojë njësoj sikur paraardhësja e saj Atifete Jahjaga, po shihet si shkelje e Kushtetutës nga Vjosa Osmani.Osmani për Tribuna Channel, tha se një veprim i tillë do të ishte shkelje e rëndë e Kushtetutës, dhe një vendim të tillë do ta dërgonte në Gjykatën Kushtetuese....

3 July, 2017Lexo më shumë