Vizat – Lajmi.net

Deputeti i PD-së për vizat: Qeveria po mundohet ta fshehë rrezikun

Deputeti i PD-së, Tritan Shehu kërcënimin e Holandës për të rikthyer Shqipërisë vizat e quan alarmant, dhe për këtë ai fajëson qeverinë e cila sipas tij vazhdon të mbajë qëndrim indiferent. Duke folur për shanset që ekzistojnë që Shqipërisë ti rikthehen vizat, në një intervistë për gazetën “Shekulli” ai thotë se teorikisht një masë e tillë është e mundur....

23 August, 2017Lexo më shumë

Debati për vizat, ambasadorja: Nuk ekziston asnjë raport

Ditët e fundit politika shqiptare është përfshirë nga një debat për rikthimin e vizave nga Holanda, pas një artikulli të publikuar nga gazeta “De Telegraaf” e këtij shtetit. E ftuar në studion e lajmeve të Top Channel ka qenë ambasadorja e Shqipërisë në Holandë, Adia Sakiqi, e cila ka sqaruar se një raport i tillë nuk ekziston. ...

23 August, 2017Lexo më shumë

Koment: Kongresi i SHBA u ndihmon nacionalistëve

Meqenëse Rusia i ka detyruar që të largohen nga vendi qindra punonjës amerikanë të Ambasadës, SHBA e kanë kufizuar në mënyrë drastike dhënien e vizave për rusët. SHBA u bëjnë dëm synimeve të tyre, mendon Miodrag Soric....

22 August, 2017Lexo më shumë