Valdete Daka – Lajmi.net

Daka: Vetëvendosje mund të hyjë në listën e LDK-së dhe anasjelltas!

Kandidatët e Vetëvendosjes mund të hyjnë në Listën e Koalicionit PDK-AKR, ose anasjelltas. Por, afati për paraqitjen e koalicioneve të përbashkëta ka skaduar. Kështu ka shpjeguar për gazetarët kryetarja e Komisionit Qendror të Zgjedhjeve (KQZ), Valdete Daka....

17 May, 2017Lexo më shumë

Daka: Alternativa, pjesë e listës së LDK-së e jo pjesë e koalicionit

Kryetarja e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka ka folur për Alternativën e Ilir Dedës dhe Mimoza Kusari-Lilës, duke thënë se është një nismë qytetare e jo parti politike....

16 May, 2017Lexo më shumë

KQZ miraton kufizimet e shpenzimeve të fushatës zgjedhore

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve sot mban mbledhjen e saj, ku edhe do të vendoset për procesin zgjedhor....

15 May, 2017Lexo më shumë