Ushtria – Lajmi.net

Selimi: Pushteti bëri aventura me FSK-në, ne do ta dyfishojmë buxhetin për ushtrinë

Rexhep Selimi nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë në Magazinën Zgjedhore në Klan Kosova se pushteti i Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Partisë Demokratike të Kosovës ka bërë vetëm aventura në lidhje me shndërrimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në ushtri, duke aluduar kështu se asnjëherë s’mori asnjë vendim konkret, njofton Klan Kosova....

24 May, 2017Lexo më shumë

Haradinaj: Ushtria bëhet brenda 90 ditësh nga fillimi i punës së Qeverisë

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj thotë se 90 pas nisjes së punës së Qeverisë, Kosova do të ketë ushtrinë e saj. Thotë se do të tentoj t’i bind serbët e Kosovës se ushtria e Kosovës është në interes të tyre por se sipas tij, nëse kjo nuk do të arrihet, do të gjejnë mënyra tjera për të arritur këtë qëllim....

22 May, 2017Lexo më shumë

Vuçiq thotë se Serbia do të vazhdojë të armatoset

Kryeministri i Serbisë, Aleksandr Vuçiq ka thënë se Serbia do të bëj gjithçka për ta ruajtur stabilitetin në Ballkan, dhe sipas tij këtë e ka dëshmuar....

8 May, 2017Lexo më shumë