Ushqimet – Lajmi.net

Ja kush janë ushqimet që nuk ju shëndoshin

Nëse ju jeni të fiksuar pas mbajtjes së vetes në formë, ka ende disa ushqime që mund t’i hani pa u kufizuar. Ata janë të pasur me fibra, ndërkohë që kanë shumë pak kalori, juve ju ngopin dhe gjithashtu nuk rrezikoni të shtoni në peshë....

20 March, 2017Lexo më shumë

Që të keni shëndet të plotë konsumoni këto ushqime

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, por shumë persona nuk e zbatojnë këtë duke e mbyllur atë thjesht me një kafe apo duke ngrënë një briosh....

14 March, 2017Lexo më shumë

Ushqimet që nuk duhet t’i hani më kurrë në mëngjes

Ushqimet që keni konsumuar deri më tani në mëngjes ndoshta nuk janë të duhurat, sidomos nëse doni të humbisni peshë....

7 March, 2017Lexo më shumë