Ushqime – Lajmi.net

Me këto ushqime e mbroni zemrën

Konsumi i djathit, gjalpit dhe kosit ndihmon në mbrojtjen e trupit kundër sëmundjeve të zemrës, sipas hulumtimit të ekipit shkencor nga Universiteti Bergen në Norvegji....

26 April, 2017Lexo më shumë

Ushqimet që mund t’i hani çdo ditë pa iu shëndoshur

Ka mjaft ushqime, të cilat pasi i hamë shpesh vërejmë ndryshime në trupin tonë, si përshembull disa kilogramë më shumë. Nga ana tjetër, ka edhe ushqime që janë shumë të varfra në kalori, yndyrna dhe karbohidrate, saqë edhe nëse i hamë shpesh, ato prapë nuk na shëndoshin. Mbase nuk janë të preferuarat tuaja dhe nuk kanë shijen më të mirë të mundshme, por ato janë të shëndetshme dhe me shumë pak kalori....

19 April, 2017Lexo më shumë

Keni çrregullim të hormoneve? Hani këto ushqime! (Video)

Gratë e reja duhet të konsumojnë ushqime të cilat janë të dobishme për organizmin e tyre, si dhe ndihmojnë në balancimin e hormoneve dhe rregullojnë ciklin menstrual, shkruan lajmi.net...

18 April, 2017Lexo më shumë