Trump – Lajmi.net

Një “specialiste” e Luftës së Ftohtë në krye të CIA-s

CIA mund të ketë për herë të parë një grua në krye të saj. Gina Haspel është emri më i lakur për të plotësuar vendin e lënë vakant nga Mike Pompeo në krye të CIA-s, pasi ky i fundit vetë do të marrë detyrën e Sekretarit të Shtetit pas shkarkimit të Rex Tillerson....

15 March, 2018Lexo më shumë

Clinton: SHBA nuk e ka merituar presidencën Trump

Ish-sekretarja amerikane e Shtetit, Hillary Clinton, tha se Shtetet e Bashkuara nuk e kanë "merituar" presidencën e Donald Trumpit dhe se këto janë "kohë të rrezikshme". Clinton, rivale e Trumpit në garën presidenciale më 2016, i bëri këto komente në një konferencë në Mumbai të Indisë....

13 March, 2018Lexo më shumë

SHBA “do të dënojë këdo që është fajtor” për helmimin e Skripalit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, tha se SHBA-ja do të dënojë “Rusinë ose këdo” që qëndron prapa helmimit të ish-spiunit rus, Sergei Skripal, në Britani, sapo të ketë fakte për këtë....

13 March, 2018Lexo më shumë