trazira – Lajmi.net

Pacolli: Demarkacioni do të shkaktojë trazira në Kosovë

Nëse nuk do të ketë një konsensus gjithëpartiak për zgjidhjen e problemit të demarkacionit, Kosova do të përballet me tensione dhe trazira, duke mos përjashtuar edhe zgjedhjet. Kështu ka thënë në një prononcim për Ekonomia Online, Presidenti i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli....

6 May, 2017Lexo më shumë

A janë të mundshme trazira të reja etnike në Maqedoni?! (Video)

Kohëve të fundit, intelektualë, aktorë, analistë dhe profesorë gjithnjë e më shpesh flasin për skenarë të rrezikshëm, në rast se qeverinë e drejton Zoran Zaevi. Në rrjetet sociale paralajmërohet për konflikt të mundshëm ndëretnik, madje edhe luftë civile. Rasti më i freskët është statusi i analistit Toni Naunovsi i cili thotë se kryetari Ivanov nuk guxon mandatin t’ia japë Zoran Zaevit, sepse sipas tij, ky ka për të zbatuar program antikushtetues dhe do ta realizojë dygjuhësinë në gjithë territorin. Në profilin e tij në fejsbuk, ai paralajmëron mundësinë e grusht-shtetit....

26 February, 2017Lexo më shumë

Turqia paralajmëron qytetarët e saj që mos të udhëtojnë në SHBA: “Është rrezik”

Turqia i ka paralajmëruar qytetarët e saj që mos të udhëtojnë në SHBA për shkak, siç thuhet, protestave të dhunshme në atë vende pas zgjedhjeve presidenciale. ...

12 November, 2016Lexo më shumë