termetet – Lajmi.net

Një tërmet godet Turqinë Perëndimore, i treti brenda 2 ditëve

Një tërmet me magnitudë 5,2 ballësh sipas shkallës Rihter, tronditi provincën perëndimore të Çanakalasë sot herët në mëngjes, bëri të ditur Drejtoria për Katastrofat dhe Menaxhimin e Emergjencave (AFAD)....

7 February, 2017Lexo më shumë

Namazu, legjenda japoneze në lidhje me tërmetet

Cili është shkaku i tërmeteve? Japonia, një vend ku tërmetet janë shumë të shpeshta është përpjekur për të dhënë shpjegime mitologjike të fenomenit....

23 January, 2017Lexo më shumë

Vatikani dënon komentet se tërmetet në Itali janë “ndëshkimi i Zotit” për mëkatet e homoseksualëve

Vatikani ka dënuar një radio – stacion të krahut të djathtë katolike pas një deklarate se tërmetet e fundit në Itali janë “ndëshkimi i Zotit” për të drejtat e homoseksualëve në këtë vend....

4 November, 2016Lexo më shumë