Teksas – Lajmi.net

NASA do ta testojë avionin supersonik në Texas

Misioni i NASA-s për të krijuar një avion të qetë supersonik që mund të revoluciononte udhëtimin ajror, ka lëvizur një hap më afër me planet për testimin e tij në Teksas....

6 July, 2018Lexo më shumë

Masakër në Teksas, ish-burri i vret të dashurin dhe fëmijët

Pesë persona janë gjetur të pajetë në një shtëpi në qytetin rural në veri të Fort Worth, në Teksas, tre prej të cilëve fëmijë....

17 May, 2018Lexo më shumë

Shpërthim në një ndërtesë postare në Teksas

Autoritetet njoftuan se sot herët në mëngjes, ka shpërthyer një bombë në një qendër shpërndarjeje të shërbimit postar FedEx, pranë San Antonios. FBI po heton nëse ngjarja është e lidhur me një seri bombash që kanë goditur kryeqytetin Austin këtë muaj. Zyrtarët nuk thanë nëse shpërthimi ishte vepër e një "bombarduesi serial", për të cilin policia mendon se mund të jetë përgjegjës për katër shpërthime të tjera, gjatë të cilave u vranë dy vetë dhe u plagosën gjashtë të tjerë....

20 March, 2018Lexo më shumë