të vrarë – Lajmi.net

Siri: Dhjetëra të vrarë nga sulmet në zonat e kontrolluara nga ISIS-i

Të paktën 23 persona janë vrarë nga sulmet ajrore në zonat e kontrolluara nga grupi militant Shteti Islamik, në afërsi të kufirit mes Sirisë dhe Irakut, ka thënë grupi monitorues....

15 May, 2017Lexo më shumë

Afganistan: Nga bomba masive janë vrarë shumë militantë të jashtëm

Nga bomba masive e Shteteve të Bashkuara, e hedhur kundër një kompleksi të shpellave të grupit ekstremist, Shteti Islamik (IS), në Afganistan, janë vrarë luftëtarët militantë nga Pakistani, Taxhikistani, Uzbekistani, Rusia, India dhe vendet e tjera, ka thënë Ministria e mbrojtjes e Afganistanit....

19 April, 2017Lexo më shumë

Të paktën 5 të vrarë nga një sulm vetëvrasës në Kabul

Të paktën pesë persona janë vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një sulm vetëvrasës me bombë në Kabul, ka njoftuar Ministria e Brendshme afgane....

12 April, 2017Lexo më shumë