te rinjt – Lajmi.net

Ymeri të rinjve: Insistoni për një Kosovë ndryshe

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri iu ka bërë thirrje të rinjve që ta votojnë këtë subjekt politik....

28 May, 2017Lexo më shumë

Të rinjtë e AAK-së: Krimet e Serbisë mos t’i faturohen UÇK-së

Të rinjtë e Aleancës për Ardhmëri të Kosovës kanë mbajtur sot para Pallatit të Drejtësisë një aksion simbolik duke shprehur pakënaqësinë e tyre në lidhje me neglizhencën e institucioneve të Kosovës për të mos u marrë me krimet e kryera në Kosovë nga policia dhe ushtria serbe....

8 February, 2017Lexo më shumë

“Alarm i kuq”, armët tek të rinjtë (Video)

Mbajtja e armëve të ftohta nga të rinjtë ka qenë e pranishme në shoqëri. Por, përdorimi i armëve luftarake si kallashnikovët  në shkolla duhet të jetë një “alarm i kuq” për ministrinë e arsimit dhe policinë....

24 December, 2016Lexo më shumë