sulme – Lajmi.net

Sulmet izraelite në Gaza vrasin tre persona

Sulmet ajrore të ushtrisë izraelite në kufirin e Gazas kanë lënë të vdekur tre persona, duke përfshirë një grua shtatzënë dhe një fëmijë të saj, ka njoftuar ministria e Shëndetësisë në Gaza....

9 August, 2018Lexo më shumë

Pakistan, 133 të vdekur në dy sulme mbi mitingjet zgjedhore

Së paku 133 persona kanë humbur jetën, ndërsa mbi 150 janë plagosur në dy sulmet e ndara me bombë që kanë ndodhur në tubimet parazgjedhore në Pakistan, konfirmuan burime ushtarake dhe policore....

14 July, 2018Lexo më shumë

Serbët sulmojnë lokalet e shqiptarëve në Bujanoc

Provokimet nga serbët ndaj shqiptarëve në Bujanoc vetëm sa po rriten, kjo pas asaj që qindra maturantë ditë më parë në mënyrë të organizuar kanë dalë në sheshin e qytetit duke thirrur në kor fjalë provokuese, ku përmendej Kosova....

13 June, 2018Lexo më shumë