Suedia – Lajmi.net

Suedia e ndali hetimin kundër Assanges lidhur me akuza për dhunim

Kryeprokurorja e Sudeisë, Marianne Ny, thotë se e ka hedhur poshtë hetimin lidhur me akuzat për dhunim kundër themeluesit të faqes në Internet, WikiLeaks, Julian Assange....

19 May, 2017Lexo më shumë

Mustafa thotë se Kosova është interesuar për bashkëpunim ekonomik me Suedinë

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti në takim ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Margot Wallström....

4 May, 2017Lexo më shumë

Wallstrom kërkon dialog mes pozitës e opozitës për demarkacionin

Ministrja e Punëve të Jashtme e Suedisë, Margot Wallstrom, i ka inkurajojmë opozitën dhe pozitën në Kosovë që të dialogojnë, për çështje të rëndësishme siç është liberalizimi i vizave, lufta kundër krimit të organizuar e demarkacioni me Malin e Zi....

4 May, 2017Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->