Stoltenberg – Lajmi.net

Stoltenberg: NATO do të ofroj përkrahje për Kosovën edhe në të ardhmen

“Roli i NATO-s në Kosovë ishte jetik për popullin tonë në kohë lufte, kontributi i së cilës vazhdon edhe në ditët e sotme. Objektivi ynë kryesor strategjik mbetet aplikimi i plotë i standardeve të Bashkimit Evropian në rrugën tonë drejt procesit të integrimit në BE dhe përpjekjet për t’u bërë pjesë e Aleancës më të madhe të paqes e sigurisë në botë, NATO-s”, kështu tha Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, pas takimit me Sekretarin e NATO-s Jens Stoltenberg në Nju Jork....

26 September, 2018Lexo më shumë

Takim të premten mes Zaev dhe Stoltenberg

Kryeministri Zoran Zaev të premten do të takohet me Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg, njoftoi Zoran Zaev....

27 June, 2018Lexo më shumë

Thaçi flet me shefin e NATO-s: Ushtrinë do ta bëjmë në koordinim me aleatët tanë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Sekretatin e Përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg....

26 June, 2018Lexo më shumë