Sputnik – Lajmi.net

Sputnik: SHBA-ja po u thotë kosovarëve të ngrisin çështjen e Bashkimit Kombëtar

Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe disa vende të Bashkimit Evropian, me qëllim që të vënë presion mbi Serbinë dhe Republikën Serbe në Bosnje pas referendumit, po urdhërojnë politikanët shqiptarë të Kosovës që të bëjnë thirrje për bashkim me Shqipërinë, ka thënë për “Sputnik Serbia” ish-udhëheqësi i Agjencisë Serbe Ushtarake (VBA), Momir Stojanoviq....

1 October, 2016Lexo më shumë

Mediat ruse shkruajnë se Kosova u mundua ta korruptojë Papën me 10 milionë euro

Agjencia ruse e lajmeve Sputnik, shumë e afërt me Vladimir Putin, raporton, duke u bazuar edhe në disa media në Serbi, se shteti i Kosovës ka tentuar ta blejë njohjen e Vatikanit, duke ofruar një ryshfet prej 10 milionë eurosh, njofton Klan Kosova....

10 September, 2016Lexo më shumë