Sllovenia – Lajmi.net

Pahor-Serbisë: Ndihmën ndaj Kosovës e premtova nëse e ratifikojnë Demarkacionin dhe themelojnë Asociacionin

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor sot iu ka përgjigjur kritikave të zyrtarëve të lartë serbë për shkak të deklaratave të tij se Sllovenia do të punojë që t’ia sigurojë njohjen Kosovës nga shtetet anëtare të BE-së të cilat nuk e kanë bërë ende, duke theksuar se Kosova është një nga çështjet kryesore politike në të cilën Sllovenia dhe Serbia kanë pikëpamje të ndryshme....

21 February, 2018Lexo më shumë

Haradinaj: Në emër të kosovarëve, faleminderit Slloveni!

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, priti në takim Presidentin e Republikës së Sllovenisë, Borut Pahor....

13 February, 2018Lexo më shumë

Presidenti slloven: Kosova ta ratifikojë demarkacionin dhe të zbatojë marrëveshjet e Brukselit

Presidenti i Sllovenisë, Borut Pahor së bashku me presidentin Thaçi kanë pasur një konferencë për media, ku kanë shpalosur detaje për takimin ndërmjet tyre....

12 February, 2018Lexo më shumë