Shyqiri Bytyqi – Lajmi.net

Arsimi, fusha më e rëndësishme e bashkëpunimit Kosovë-Shqipëri

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi, ka pritur në takim ambasadorin e Shqipërisë në Kosovë, Qemal Minxhozi, me të cilin bisedoi për bashkëpunimin e të dyja vendeve në sektorin e arsimit....

3 November, 2017Lexo më shumë

Ministri që kandidoi për kryetar komune nga Nisma, mori vetëm 567 vota

Kandidati i Nismës për kryetar të komunës së Prishtinës, Shyqiri Bytyqi nuk ka arritur të marrë as 1 për qind të votave në zgjedhjet lokale....

24 October, 2017Lexo më shumë

Plani i Bytyqit për arsimin në Prishtinë

Kandidati për Kryetar të Prishtinës nga Nisma, Shyqiri Bytyqi, në emisionin Magazina Lokale në Klan Kosova tha se Prishtina ka nevojë për ndërtimin e me shumë shkollave....

10 October, 2017Lexo më shumë