Serbia – Lajmi.net

Ambasadori francez në Beograd: Serbia e din se pa një marrëveshje për Kosovën nuk ka anëtarësim në BE

“Franca është një mik i Serbisë dhe miqtë e thonë të vërtetën, nuk do të ketë integrim të Serbisë në Bashkimin Evropian, pa ndonjë marrëveshje për Kosovën”. ...

21 January, 2018Lexo më shumë

Efektet e taksave për importet nga Serbia

Përfaqësues të bizneseve në Kosovë, vazhdimisht, kanë kërkuar nga Qeveria e Kosovës mbrojtjen e produkteve vendore apo krijimin e një konkurrence të barabartë me produktet e importuara nga vendet e rajonit. ...

21 January, 2018Lexo më shumë

Vulin: Vizita e Vuçiqit dëshmoi se Serbia nuk heq dorë nga Kosova

Ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandar Vulin ka thënë se qëndrimi i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq me serbët e Kosovës ka treguar se shteti serb nuk do të lëviz nga Kosova....

21 January, 2018Lexo më shumë