sanksione – Lajmi.net

SHBA-të do të vendosin sanksione të reja ndaj Rusisë për mbështetjen e Asadit

Pas një sulmi masiv të SHBA ndaj synimeve siriane më 17 prill, ambasadorja e SHBA në OKB Nikki Haley tha gjatë takimit të Këshillit të Sigurimit të OKB-së se Uashingtoni ishte i vendosur për të kryer sulme të reja kundër vendit të Lindjes së Mesme....

15 April, 2018Lexo më shumë

SHBA kërcënon me sanksione Iranin

Sekretari amerikan i Thesarit, Steven Mnuchin ka sinjalizuar se Shtetet e Bashkuaruara mund të vendosin saksione “shumë të forta” ndaj Iranit, teksa presidenti amerikan, Donald Trump dëshiron t’i adresojë, ato që ai i cilëson si “të meta” në marrëveshjen bërthamore mes Teheranit dhe fuqive botërore të arritur më 2015....

12 April, 2018Lexo më shumë

Trump do të vendosë sanksione të reja ndaj Koresë së Veriut

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump thotë se do të vendosë pakon më të “madhe” të sanksioneve, kundrejt programit bërthamor të Koresë Veriore, që do të godasin mbi 50 “anije, kompani të transportit dhe biznese tregtare, që po ndihmojnë Korenë e Veriut të shmangë sanksionet”....

23 February, 2018Lexo më shumë