Rusi – Lajmi.net

Edhe ky Kampionat Botëror e ka një arsye gëzimi

Bilbili bie për Kampionatin Botëror 2018 në Rusi e euforia mungon. Arsyet për këtë janë të kuptueshme, por Joscha Weber ka shpresa për një garë të jashtëzakonshme, sepse futbolli është një gjuhë që e kupton gjithkush....

14 June, 2018Lexo më shumë

SHBA lëshon alarm: Kujdes nëse udhëtoni në Rusi për Kupën e Botës

Zyrtarë të inteligjencës së Shteteve të Bashkuara dhe të Britanisë së Madhe i paralajmëruan tifozët e futbollit që udhëtojnë në Rusi për Kampionatin Botëror, se telefonat e tyre celularë dhe kompjuterët mund t’iu piraterohen nga spiunët kibernetikë....

14 June, 2018Lexo më shumë

Rusi: Organizatorja më e dobët e një Botërori e të gjitha kohërave?

Me ndeshjen e parë Rusi-Arabi Saudite jepet sinjali për fillimin e Kampionatit Botëror të Futbollit. Shpresat e tifozëve dhe të kryetarit të shtetit, Putin janë të mëdha. Ekziston rreziku që ata të zhgënjehen shumë....

13 June, 2018Lexo më shumë