Rugova – Lajmi.net

Teuta Rugova i rikthehet Kuvendit (Foto)

Sot Kuvendi i Kosovës do të mbaj seancën e parë plenare për vitin 2018 e cila është vazhdim i seancës së fundit....

25 January, 2018Lexo më shumë

Meta takon familjen e Presidentit Rugova: Urtësia dhe largpamësia e tij na duhen

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka bërë një udhëtim surprizë nga Tirana në Prishtinë, ku ka zhvilluar një vizitë në shtëpinë e Presidentit legjendar të Kosovës, Ibrahim Rugova, në 12 vjetorin e vdekjes së tij....

21 January, 2018Lexo më shumë

Të rinjtë dijnë pak për Presidentin Ibrahim Rugova

Pikërisht në 12 vjetorin e vdekjes së Presidentit Ibrahim Rugova, për punët që ka bërë ai, gjeneratat e reja në Kosovë, nuk janë në dijeni....

21 January, 2018Lexo më shumë