Rama – Lajmi.net

Hahn: Nuk ka kushte shtesë për integrimin, por harrojini pushimet!

Pas takimit me kabinetin e qeverisë Rama, komisioneri Hahn, bashkë me kryeministrin dolën në një konferencë të përbashkët për shtyp, ku edhe iu përgjigjën pyetjeve të ardhura nga gazetarët....

17 July, 2018Lexo më shumë

Edi Rama flet për sigurinë në plazhet e Shqipërisë

Rritja e numrit të turistëve të huaj në Shqipëri gjate këtij viti është një fakt i pakontestueshëm, po aq sa është edhe rrezikshmëria për jetën e pushuesve në brigjet e vendit tonë, prej mungesës së kushteve elementare të sigurisë....

15 July, 2018Lexo më shumë

Tusk: Shqipëria e ka vendin në BE, do të bëhet anëtare

Vendi i Shqipërisë pa asnjë dyshim është në Bashkimin Evropian dhe Shqipëria do të bëhet një anëtare e BE-së. Kështu ka deklaruar të premten në Bruksel, presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk, gjatë një konference të përbashkët për shtyp me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama....

13 July, 2018Lexo më shumë