Rajoni – Lajmi.net

Osmani: Deklaratat e zëvendëskancelarit austriak, të rrezikshme për destabilizimin e rajonit

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, ka reaguar ndaj deklaratës së zëvendëskancelarit austriak, Heinz-Christian Strache, ku u raportua të ketë thënë që veriut të Kosovës duhet t’i jepet e drejta për vetëvendosje....

11 February, 2018Lexo më shumë

Scott: Paqja dhe stabiliteti i rajonit varen nga Kosova dhe Serbia

Ambasadori i SHBA-ve në Serbi, Kyle Scott ka thënë se vazhdimi i dialogut Prishtinë-Beograd është shumë i rëndësishëm për normalizimin e marrëdhënieve në mes Serbisë dhe Kosovës....

25 January, 2018Lexo më shumë

Top 10 Aeroportet e rajonit: “Adem Jashari” super i suksesshëm, ja kush është në vendin e parë

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” vitin e kaluar ka arritur sukses të jashtëzakonshëm sa i përket numrit të udhëtarëve në rajon. Edhe pse kosovarët mbesin të izoluar për shkak të mungesës së liberalizimit të vizave, 1.89 milionë udhëtarë kanë kaluar nëpërmjet aeroportit tonë të vetëm....

17 January, 2018Lexo më shumë