Qeveria – Lajmi.net

Kongresmeni Amerikan: Presim qeveri stabile në Kosovë

Kongresmeni amerikan, Matt Gaetz, bashkë me një grup kongresmenësh, ishte në një turne ballkanik nga Turqia nëpër Greqi, Shqipëri, Maqedoni dhe Kosovë, kurse nga dhoma e Kongresit në Washington, ka shprehur përshtypjet e tij për këtë vizitë....

27 May, 2017Lexo më shumë

Zaev: Ja kur do të dihet përbërja e re e Qeverisë

Nëse nesër Kongresi i Lidhjes Social Demokrate e Maqedonisë përfundon me kohë pas saj do të kemi takime me partitë që janë pretende për pjesëmarrje në Qeveri. Nëse kjo nuk bëhet nesër, më së voni do të dihet të dielën, kështu bëri të ditur kreu i LSDM-së, Zoran Zaev pas përfundimit të takimeve me BDI-në, koalicionin Aleancën për Shqiptarët dhe Rilindjen me Besë....

26 May, 2017Lexo më shumë

Haradinaj: Ushtria bëhet brenda 90 ditësh nga fillimi i punës së Qeverisë

Kandidati për Kryeministër i koalicionit PDK-AAK-NISMA, Ramush Haradinaj thotë se 90 pas nisjes së punës së Qeverisë, Kosova do të ketë ushtrinë e saj. Thotë se do të tentoj t’i bind serbët e Kosovës se ushtria e Kosovës është në interes të tyre por se sipas tij, nëse kjo nuk do të arrihet, do të gjejnë mënyra tjera për të arritur këtë qëllim....

22 May, 2017Lexo më shumë