Prokurori – Lajmi.net

Pajaziti: LDK mos t’i terrorizoj qytetarët, nëse ka fakte le t’i dorëzoj në Prokurori (Video)

Shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Zenun Pajaziti ka thënë se deklaratat e nënkryetarit të LDK-së, Agim Veliu për zbardhjen e vrasjeve të zyrtarëve të saj, tingëllojnë si elektorale....

20 March, 2017Lexo më shumë

Molliqaj: Prokurori i rastit të aktivistëve të VV-së është shkelës i ligjit (Foto)

Sekretari i Vetëvendosjes, Dardan Molliqaj pretendon se prokurori Abdurrahim Islami i cili është duke u marrë me rastin e aktivistëve të Vetëvendosjes për akuzën e sulmit ndaj Kuvendit, është shkelës i ligjit dhe uzurpues i hapësirës publike....

7 February, 2017Lexo më shumë

Kryeprokurori i ri: Nuk do të ndalemi derisa ta zbardhim vrasjen e Elvis Pistës (Video)

Vrasja e Elvis Pistës, kandidat për deputet i Partisë Demokratike të Kosovës në zgjedhjet e vitit 2014, është rasti më i ndjeshëm që po pret të zbardhet në prokurorinë e Gjakovës, për shkak të figurës komplekse të Elvis Pistës....

4 February, 2017Lexo më shumë