Prishtina – Lajmi.net

Zëdhënësi i Qeverisë: Prishtina meriton të bëhet kryeqytet!

Qeveria e Kosovës, e drejtuar nga Ramush Haradinaj, ka emëruar sot zëdhënës Arbër Vllahiun. Mirëpo, Vllahiu njëkohësisht është edhe kandidat për kryetar të Prishtinës nga AAK. Por, Vllahiu ka premtuar se edhe përkundër këtyre angazhimeve nuk do t’i ikë përgjegjësive. Ky është postimi i plotë i Vllahiut në Facebook: Një detyrë dhe obligim shtesë. Nuk […]...

15 September, 2017Lexo më shumë

Shkyçje emergjente në Prishtinë, mbesin pa rrymë FSK-ja, EULEX-i, KFOR-i…

KEDS-i njofton se sot, më 13.09.2017, me kërkesë të KOSTT-it do të ketë shkyçje emergjente  në daljet 10 kV  në NS 110/35/10kV Prishtina 1 nga ora 14:30 deri në ora 15:00. ...

13 September, 2017Lexo më shumë

Konjufca: Prishtina edhe sot është një katrahurë urbane

Prishtina ka qenë një katrahurë urbane, por e tillë në mas të madhe është edhe sot, për shkak të arkitekturimit të gabuar për një kohë shumë të gjatë, ka thënë në Zona B të Klan Kosovës, deputeti i Vetëvendosjes, Glauk Konjufca....

11 September, 2017Lexo më shumë