Prinderit – Lajmi.net

Terrorizohen prindërit: Polici privat na nxorri armën në sy të fëmijëve

Policia e Tiranës ka dhënë njoftimin e parë zyrtar në lidhje me konfliktin që ndodhi mes disa prindërve në ambientet e urgjencës në Pediatrinë e Qendrës Spitalore Universitare Nënë Tereza....

24 January, 2018Lexo më shumë

Prindërit e ‘shehidëve’ shqiptarë të ISIS, në pikëllim dhe të braktisur

Djemtë e tyre shkuan të luftonin për ISIS-in në Siri apo Irak, disa prej tyre u bënë edhe me fëmijë në zonën e konfliktit – më pas u vranë, duke lënë në vuajtje familjarët e tyre të varfër në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedoni. ...

15 January, 2018Lexo më shumë

Prishtinë: Nxënës e prindër rinovojnë shkollën (VIDEO)

Nxënësit e shkollës fillore Xhemajl Mustafa në Prishtinë, së bashku me prindërit e tyre, po punojnë në rregullimin e hapësirave shkollore, njofton Klan Kosova....

2 December, 2017Lexo më shumë