presidenti – Lajmi.net

LDK: Presidenti s’ka kompetencë kushtetuese dhe legjitimitet politik për ta udhëhequr dialogun

Lidhja Demokratike e Kosovës ka mbajtur konferencën e rregullt javore në të cilën Avdullah Hoti ka folur për çështjen e dialogut me Serbinë dhe për thellimin e krizës institucionale....

6 July, 2018Lexo më shumë

Shpallen rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve në Turqi, Erdogan fiton me 52.59% të votave

Këshili i Lartë Zgjedhor i Turqisë (YKS) ka shpallur rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve presidenciale dhe parlamentare të 24 qershorit....

5 July, 2018Lexo më shumë

UNDP: Qytetarët më së shumti të kënaqur me Presidentit /FOTO

Në një anketë që ka bërë UNDP në bashkëpunim me organizatën amerikane USAID, qytetarët e Kosovës janë më së shumti të kënaqur me punën e Presidenti të Kosovës, Hashim Thaçi....

4 July, 2018Lexo më shumë