Pavaresia – Lajmi.net

Ministrja Reshitaj: Kosova faktor stabiliteti e paqeje në rajon

Ministrja e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Albena Reshitaj, mori pjesë në Konferencën Ndërkombëtare “Connectivity: Road to Peace”, mbajtur në Stamboll....

6 May, 2018Lexo më shumë

Franca dhe Britania e Madhe do t’i kundërpërgjigjen çdo shteti që tërheq njohjen e Kosovës

Ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq, gjatë ditës së djeshme deklaroi se një shtet i BE-së dhe anëtar i përhershëm  i OKB-së do të dërgojë notë proteste ndaj çdo shteti që tërheq njohjen e pavarësisë së Kosovës, mirëpo nuk specifikoi emrin e atij vendi....

26 April, 2018Lexo më shumë

Daçiq: Vuçiqi t’i bëjë të qartë Merkelit që Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Ministri i Jashtëm i Serbisë, Ivica Daçiq, një ditë para takimit të presidentit serb, Aleksander Vuçiq me Kancelaren gjermane, Angel Merkel, ka deklaruar se kësaj të fundit duhet t’i bëhet me dije që njohja e pavarësisë së Kosovës as nuk vihet në pyetje....

12 April, 2018Lexo më shumë