patate – Lajmi.net

Patate të mbushura me proshutë pule dhe djathë të mykur (Foto)

Kjo recetë është një garniturë shumë e mirë për pjata të ndryshme kryesore dhe është shumë e lehtë për t’u gatuar....

11 July, 2017Lexo më shumë

Si të eleminoni pikat dhe rrathët e zinj me patate

Patatja ka në përmbajtjen e saj vitaminë C, karbohidrate dhe niseshte vegjetale, të gjitha këta përbërës janë shumë të ushqyeshëm për lëkurën dhe problematikat e mëposhtme:...

5 July, 2017Lexo më shumë

Ky është sekreti se si t’i skuqni patatet të mënyrë perfekte

Jo të gjithë personat ditë të gatuajnë qoftë dhe të skuqin patate. Sekretet e gatimit janë të mëdha. Por ekspertët e gatimit japin disa këshilla të vyera. Në rastin konkret ato këshillojnë se si të skuqni patate në furrë në mënyrë perfekte....

23 April, 2017Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->