PAN – Lajmi.net

Rrugëtimi i gjatë PAN-it

Krijimi i shumicës parlamentare në Kuvendin e Kosovës ishte një sfidë e vërtetë për koalicionin fitues të zgjedhjeve të 11 qershorit, i quajtur koalicioni PAN, i cili më vete përfshin Partinë Demokratike të Kosovës, Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës dhe Nismën për Kosovën....

9 September, 2017Lexo më shumë

Veseli e Haradinaj të bindur se Qeveria do të bëjë punë të mira. Emrat e ministrave, nesër

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli ka thënë se është lajm i mirë që është konstituuar Kuvendi sot....

7 September, 2017Lexo më shumë

Krasniqi: Ishim në pritje të 4 deputetëve, jemi të gatshëm për seancë që nga ky moment

Nënkryetari dhe deputeti i PDK-së, Memli Krasniqi ka thënë për lajmi.net se kryesuesi i seancës, Adem Mikullovci e ka shtyrë seancën për në orën 14:00 pa u konsultuar fare me ata. “Ne ishim në pritje të katër deputetëve të koalicionit tonë, që ishin vonuar për seancë, dy nga PDK, një nga AAK dhe një nga […]...

7 September, 2017Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->