Palestina – Lajmi.net

Vazhdojnë protestat kundër vendimit të Trumpit për Jerusalemin

Mijëra palestinezë, për të dytën ditë me radhë, protestuan në Bregun Perëndimor, Rripin e Gazës dhe Jerusalemin Lindor për shkak të shpalljes së Jeresualemit kryeqytet nga presidenti i Shteteve të Bashkaura, Donald Trump....

8 December, 2017Lexo më shumë

Një palestinez u qëllua për vdekje në Gaza nga ushtria izraelite

Ministria e shëndetësisë palestineze tregoi se një palestinez u qëllua për vdekje në Gaza nga ushtria izraelite të premten....

8 December, 2017Lexo më shumë

Zv/ministri i Punëve të Jashtme: Palestinezët pro serbë, kundër Kosovës

Zv/ministri i Punëve të Jashtme në Republikën e Kosovës, Anton Berisha duke komentuar deklaratat e ambasadorit palestinez në Beograd, ka thënë se Palestina po vazhdon politikën e saj antishqiptare....

8 December, 2017Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->