Pal Lekaj – Lajmi.net

Lekaj për herë të parë jep detaje për përplasjen me Pacollin në Kuvend /VIDEO

Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli dhe ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj në fund të muajit shkurt, kur dështoi seanca për ratifikimin e demarkacionit, patën një përplasje verbale mes vete. Ministri Pacolli akuzonte ministrin Lekajn se ka ndryshuar trasenë e autostradës Prishtinë-Gjilan, por ky i fundit ende vazhdon ta mohojë kategorikisht një gjë të tillë....

15 March, 2018Lexo më shumë

Lekaj: Jo 65 milionë, “Bechtel Enka” do të marr 45 milionë euro ose më pak /VIDEO

Pal Lekaj, Ministër i Infrastrukturës, në një intervistë për lajmi.net, ka folur për autostradën “Arbën Xhaferi” dhe shumën ekstra që do t’i paguaj Kosova kompanisë “Bechtel Enka”, për shkak të, siç i quan ai, gabimeve që ka bërë qeverisja e kaluar....

15 March, 2018Lexo më shumë

Sigurohen 79 vota për demarkacion, Pal Lekaj: Do të gjejmë edhe një shumë shpejt! /VIDEO

Ministri i Infrastrukturës, Pal Lekaj në një intervistë për lajmi.net ka komentuar për bisedimet që kryeministri Ramush Haradinaj, po i zhvillon me Listën Serbe për demarkacionin....

14 March, 2018Lexo më shumë