opozita – Lajmi.net

Shukri Buja: PDK të shkojë në opozitë për t’u reformuar

Ish-deputeti Shukri Buja ka thënë se PDK duhet të shkojë në opozitë për të nisur reformat dhe shpëtuar nga rënia e përkrahjes. Ka thënë se koalicioni me AAK’në e NISMA’n doli se ishte gabim. Thotë se votuesi i PDK’së s’e pranoi Haradinajn për Kryeministër dhe as emrat e rinj për deputetë të kësaj partie. Pasi nuk u bë pjesë e listës së deputetëve, tash, Buja thotë se s’ka interes as të rikandidojë për Kryetar të Lipjanit....

24 June, 2017Lexo më shumë

Hykmete Bajrami e prerë: Ose qeverisim vetë, ose shkojmë në opozitë

Ministrja në detyrë e Tregtisë dhe Industrisë, Hykmete Bajrami thotë se LDK-ja ose qëndron në opozitë ose qeverisë vetë, duke i dhënë kështu fund spekulimeve për një bashkëqeverisje të mundshme me Lëvizjen Vetëvendosje....

23 June, 2017Lexo më shumë

Si mund të jetë PDK në opozitë? (VIDEO)

Tash e 10 vjet është në pushtet....

15 June, 2017Lexo më shumë