Nju Jork – Lajmi.net

Presidenti Thaçi përmbylli vizitën në Nju Jork

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka përmbyllur vizitën e tij pesëditëshe në Nju Jork, ku ka zhvilluar takime të shumta bilaterale me krerë të shteteve dhe të organizatave të ndryshme ndërkombëtare në javën e Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara....

23 September, 2017Lexo më shumë

Thaçi takohet me homologë të tij në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, thotë se ka takuar presidentët e disa shteteve, në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së....

22 September, 2017Lexo më shumë

Mogherini dhe Hahn i bëjnë bashkë në Nju Jork udhëheqësit e Ballkanit Perëndimor

Shefja e politikës së jashtme të Bashkimit Evropian, Federica Mogherini, dhe komisonari për zgjerim i bllokut, Johannes Hahn, takuan udhëheqësit e gjashtë vendeve të Ballkanit Perëndimor, në margjina të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara në Nju Jork....

21 September, 2017Lexo më shumë
end focus_list flright fmm -->