NISMA – Lajmi.net

Limaj: Nisma krenohet që i takon vizionit dhe frymës socialdemokrate evropiane

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka marrë pjesë në konferencën e organizuar nga Partitë Socialdemokrate Evropiane me temën ‘Hyrja në BE e Ballkanit Perëndimor përgjegjësi e përbashkët e jona’....

3 April, 2018Lexo më shumë

NISMA në Gjilan vazhdon shtrirjen duke themeluar nëndegë të reja

NISMA Socialdemokrate në Gjilan, ka themeluar nëndegën në “Rruga e Prishtinës”.  Në një postim në Facebook në faqen e NISMA Socialdemokrate në Gjilan është bërë me dije se kjo parti po vazhdon aktivitetet për shtrirjen e saj duke themeluar nëndegë të reja....

21 March, 2018Lexo më shumë

Sherifi, deputetëve të Vetëvendosjes: Mirëserdhët në botën e mëkatarëve

Shefi i Grupit Parlamentar të Nisma Socialdemokrate, Bilall Sherifi ka thënë se Lëvizja Vetëvendosje ka dëshmuar që nuk dallon nga të tjerët kur bëhet fjalë për një lider të cilin sipas tij e shohin më të rëndësishëm se sa subjektin partiak....

13 March, 2018Lexo më shumë