Nikoliq – Lajmi.net

Nikoliq del në pension mirëpo mbetet në politikë

Presidenti serb, Tomislav Nikoliq është lodhur dhe më 31 maj do të aplikoj për pension....

21 March, 2017Lexo më shumë

Presidenti Thaçi e quan të ‘gërditshëm’ presidentin serb (Video)

Në emisionin “Me Shukin” që transmetohet në televizionin Dukagjini, mysafir ka qenë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Pyetjes së Shukit se çka realisht ndodh brenda dyerve të mbyllura gjatë negociatave dhe raportet me liderët serb i është përgjigjur Thaçi. Ja çfarë thotë Thaçi për Nikoliqin (ndiqeni videon) 28:27min....

18 March, 2017Lexo më shumë

Nikoliq pas takimit me Mogherinin: Njohja e Kosovës është kusht për Serbinë

Presidenti serb në largim, Tomisllav Nikoliq sot në bisedime me shefen e diplomacisë evropiane Federica Mogherini ka shfaqur shpresën se në negociatat e anëtarësimit të Serbisë në BE, nuk o të ketë kushte që Serbia nuk mund t’i përmbushë siç është njohja e pavarësisë së Kosovës....

3 March, 2017Lexo më shumë