Ministria e Arsimit – Lajmi.net

Ministri Bytyqi: Me këtë buxhet të vogël, arsimi nuk është prioritet

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqyri Bytyqi, para anëtarëve të komisionit për Arsim prezentoi në mënyrë të përgjithshme linjat buxhetore për vitin 2018....

13 December, 2017Lexo më shumë

Kjo është e tepërt! Arrin në 5 numri i zëvendësministrave në Ministrinë e Arsimit

Heset Sahiti nga Nisma për Kosovën është emëruar zëvendësministër i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë. Lajmin e ka bërë të ditur dega e Nismës në Lipjan. “NISMA për Kosovën – Lipjan e uron z.Heset Sahiti për detyrën e re, ndërsa falënderon strukturat e NISMA-së në qendër për besimin e dhënë ndaj kryetarit të degës së NISMA-së […]...

7 November, 2017Lexo më shumë

Emërohen anëtarët e rinj të KShC të Agjencisë Kosovare të Akreditimit

Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi ka marrë vendim për emërimin e anëtarëve të rinj të Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC) të Agjencisë Kosovare të Akreditimit (AKA-së)....

19 October, 2017Lexo më shumë