ministrat – Lajmi.net

Qeveria Haradinaj beson se ministrat serbë do t’i kthehen punës

Pas arrestimit të drejtorit të Zyrës për Kosovë, Marko Gjuriq, Lista Serbe e cila ishte në koalicion qeverisës ka braktisur Qeverinë Haradinaj. ...

19 April, 2018Lexo më shumë

Përfundon takimi i Haradinajt me ministrat dhe drejtorin e policisë

Një takim që është mbajtur mes kryeministrit Ramush Haradinaj, zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj, zëvendëskryeministrit Behgjet Pacolli, ministrit të Punëve të Brendshme Flamur Sefaj dhe drejtorit të Policisë Shpend Maxhuni, sapo ka përfunduar....

29 March, 2018Lexo më shumë

Tri ministri premtojnë projekte milionëshe për Gjakovën

Gjakova do të mirëpres projekte të medha që do të ndikojnë në zhvillimin e saj si komunë. Kështu u tha sot në vizitën e ministrit të Infrastrukturës, Pal Lekaj, ministres së Mjedisit, Albena Reshitaj dhe ministrit të Kulturës, Kujtim Gashi, që i bënë  Komunës së  Gjakovës, ku u priten  nga kryetari Ardian Gjini, raporton Ekonomia Online....

7 February, 2018Lexo më shumë