Meksike – Lajmi.net

Meksikë, shqiptari tenton arratinë

Tentativa për të shmangur bllokimin e makinës nga policia i ka kushtuar shtrenjtë një shqiptari, i cili për të mos iu bindur urdhërit ka aksidentuar rëndë një punonjëse policie dhe ka tentuar të largohet....

8 February, 2017Lexo më shumë

Shqiptari shkel ligjin edhe në Meksikë, përplas policen me makinë (Video)

Një hetim ka nisur ndaj një shqiptari në Meksikë, i cili akuzohet për lëndime të rënda trupore si dhe zotërim të objekteve të papërshtatshme....

8 February, 2017Lexo më shumë

Trump kërcënon presidentin e Meksikës: Do të sjell ushtrinë amerikane deri në kryeqytet

Presidenti Donald Trump ka kërcënuar, gjatë një bisede telefonike me homologun e tij meksikan, të dërgojë trupat amerikane për të ndaluar “hombret e këqij aty poshtë”, në rast se ushtria e Meksikës nuk merr situatën nën kontroll, sipas një ekstrakti të bisedës, publikuar nga Associated Press....

2 February, 2017Lexo më shumë