Malajzi – Lajmi.net

Malajzi: Shpëtojnë shumica e udhëtarëve nga anija e fundosur

Ekipet e shpëtimit nga Malajzia i kanë gjetur të gjallë 23 turistë kinezë dhe dy anëtarë të ekuipazhit, pasi anija e tyre ishte fundosur në ujërat e trazuar në bregun e ishullit Borneo, thanë sot autoritetet....

29 January, 2017Lexo më shumë

Në Malajzi zhduket një anije me 28 udhëtarë kinezë

Një anije me dhjetëra njerëz është zhdukur nga bregu i Borneos, kanë thënë autoritetet detare të Malajzisë....

29 January, 2017Lexo më shumë

Hoxhaj në Malajzi për të shtuar bashkëpunimin ekonomik

Ministri i Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj sot ka vizituar shtetin e Malajzisë, vizita e parë që pas njohjes që i bëri ky shtet Kosovës....

25 January, 2017Lexo më shumë