Lulzim Basha – Lajmi.net

Basha akuzon Prokurorinë: Po terrorizon qytetarët

Kryetari i PD-së, Lulzim Basha, takoi një grup të protestuesve kuksianë që më 31 mars protestuan në “Rrugën e Kombit” dhe në përfundim të këtij takimi akuzoi prokurorinë se është bërë palë me kryeminsitrin shqiptar, Edi Rama....

6 April, 2018Lexo më shumë

Shqipëri, edhe Lulzim Basha në protestën e opozitës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha u është bashkuar në Vorë qytetarëve në protestë, ku mësohet se është i shoqëruar edhe nga bashkëshortja....

5 April, 2018Lexo më shumë

Basha: Ratifikimi i demarkacionit, hap i rëndësishëm në rrugëtimin euro-atlantik

Pas Edi Ramës edhe Lulzim Basha ka përshendetur votimin e marrëveshjes për ratifikimin e demarkacionit me Malin e Zi sot në Kuvendin e Kosovës....

21 March, 2018Lexo më shumë