Liberalizimi i vizave – Lajmi.net

Haradinaj zv.presidentit të PE-së: Qytetarët tanë meritojnë të lëvizin lirshëm në BE

“Kosova është e përkushtuar në rrugën e saj evropiane dhe të integrimeve euroatlantike. dhe ne po presim që sa më shpejtë të marrim lajmin e drejtë dhe të merituar për liberalizimin e vizave”, kështu tha kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, gjatë takimit me zëvendës presidentin e Parlamentit Evropian, Reiner Ëieland, ambasadorin Christian Heldt dhe shefin e zyrës së “Konrad Adenauer” në Kosovë, Johanes Rey....

10 May, 2018Lexo më shumë

Haradinaj: Edhe kur vjen liberalizimi, nuk duhet të ikim nga Kosova

Në bashkëbisedimin me të rinj të organizuar nga Ministria e Integrimit Evropian, mori pjesë edhe kryeministri Ramush Haradinaj. Ai tha se Kosova shpejt do të jetë pjesë e familjes evropiane. ...

8 May, 2018Lexo më shumë

Deliu: Në qershor presim rekomandim pozitiv për liberalizimin e vizave

Kryetarja e Komisionit për Integrime Evropiane, Blerta Deliu, është shprehur optimiste se në muajin qershor Kosova do të marrë një rekomandim pozitiv për liberalizimin e vizave....

7 May, 2018Lexo më shumë