LDK – Lajmi.net

Selmanaj: Në LDK s’ka deputet kundër demarkacionit

Deputeti i LDK-së, Driton Selmanaj, ka thënë se në këtë parti për momentin i kanë të gjitha votat pro procesit të demarkacionit me Malin e Zi....

11 January, 2018Lexo më shumë

LDK siguron diplomatët nga Berlini e Parisi se nuk do të përkrah shfuqizimin e Speciales

Kryetari i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës  Avdullah Hoti së bashku me deputetët  Armend Zemaj dhe Lumir Abdixhiku  pritën sot në takim delegacionin e përbërë nga i dërguari i posaçëm për Evropën Juglindore, Turqinë dhe shtetet e EFTA-s në Ministrinë Gjermane të Punëve të Jashtme, Christian Hellbach dhe Shefin i Departamentit të Ballkanit Perëndimor të Ministrisë Franceze të Punëve të Jashtme dhe Evropiane, Thomas Bertin si dhe dy ambasadorët të Gjermanisë dhe Francës z. Christian Heldt dhe z. Didier Chambert....

11 January, 2018Lexo më shumë

Haradinaj fajëson LDK-në për zvarritje të votimit të Demarkacionit

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj e ka bërë fajtore Lidhjen Demokratike të Kosovës për zvarritje të qëllimshme të procesit të shqyrtimit dhe votimi të Marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi, në Kuvendin e Kosovës....

9 January, 2018Lexo më shumë