LB – Lajmi.net

LB: Në fazën e re të dialogut të mos hyhet me qasje të vjetër

Lëvizja për Bashkim përmes një komunikate për media kërkon që Qeveria e Kosovës që të ndërrojë qasjen para bisedimeve të reja me Serbinë dhe në fazën e re të bisedimeve të mos hyhet me qasje të vjetër. ...

2 October, 2017Lexo më shumë

Lëvizja për Bashkim mobilizohet për zgjedhjet e 11 qershorit

Lëvizja për Bashkim ka mbajtur takim mobilizues për zgjedhjet e 11 qershorit. Valon Murati së bashku me strukturat e partisë kanë mbajtur takim në Prishtinë dhe Obiliq. ...

26 May, 2017Lexo më shumë

PDK nënshkruan zyrtarisht koalicion me PD-në, Lëvizjen për Bashkim dhe ADK-në (Foto)

Partia e Drejtësisë, ka vendosur që të bëjë koalicion me Partinë Demokratike të Kosovës. Marrëveshja e koalicionit u nënshkrua sot në orët e pasdites në mes të kreut të PDK-së Kadri Veselit si dhe atij të PDK-së, Ferid Agani....

16 May, 2017Lexo më shumë